poniedziałek, 21 maja 2012

Rodzaje randekRandka...
Kiedyś to wiadomo było w czym rzecz: Pan zabierał Panią do restauracji. Na obiad. Lub kolację ;) A dziś?
Randki on-line, szybkie randki, randka w ciemno, przez gg czy sms, randka z ogłoszenia... Dużo tego.
Na czym polegają? Jak sobie na nich radzić. Przeczytajcie :)
W dzisiejszych czasach furorę robią randki nie wymagające bezpośredniego spotkania. Zaliczyć do nich można e-randki przez gg, sms czy przez innego rodzaju komunikatory.
Randki przez internet to opcja łatwiejsza. Siedzicie sobie w domu i piszecie.Cudnie jest, bo nieśmiałości przez ekran nie widać. Możecie być kim chcecie - wampem, księżniczką, super babką. Humorem tryskasz, powiesz co myślisz i czego nie myślisz ;) On też wspaniały - bystry, dowcipny, zabawny... Co prawda nie wiesz, czy piszesz do tej osoby na zdjęciu, które widzisz, ale masz nadzieje że tak. A jeśli nawet wstawił fotkę kolegi, to może nie jest taki najpaskudniejszy? Może swojej aktualnej nie miał? Taa....;) Nieważne.
To na pewno lepsze rozwiązanie dla tych kobietek, które na początku strasznie się boją i to je paraliżuje. I to jest powodem nieudanych randek w realnym świecie. Jest więc nadzieja, że jeśli już się tak internetowo dogadacie, to potem w realu pójdzie prościej ;) I wstyd i onieśmielenie znikną :)
A i chłopak jeśli jest nieśmiały to na spotkaniu by przepadł. A tu pokaże swoje atuty i zostanie doceniony ;) Warto spróbować :)
Dla bardziej odważnych opcja: randka z kamerką ;) Tu już się nie ukryje ten pan zza monitora :) Ale i Ty kochana będziesz widoczna, więc to odsłania obie strony. Ale jeśli potrafisz z kamerką to i na żywo pójdzie Ci jak po maśle. Ryzykuj, ucz się i wracaj do realnego świata :)

Kolejna opcja: randka w ciemno. No to już dla odważnych :D Może Was ktoś umówić. A może gdzieś mailowo czy przez ogłoszenia w internecie się namierzycie?  Wiele jest teraz portali randkowych, typu: Sympatia itp. Być może zamiast rozmowy na czacie wybierzecie od razu spotkanie? Ok, raz kozie śmierć. Tylko pamiętaj, żeby umówić się w miejscu publicznym, tak gdzie są ludzie. To tyczy się zresztą każdej pierwszej randki z nieznajomym. Nigdy nie wiadomo kto to i co zamierza. Ostrożności nigdy zbyt wiele.
Z drugiej strony to ekscytujące - Ty i tajemniczy nieznajomy. Dreszczyk emocji, co? ;)

Modne są ostatnio szybkie randki. Przyszło to do nas z zachodu i w dużych miastach jest całkiem popularne. Całość polega na tym, że randkujesz przez minutę bądź dwie z każdym kolejnym uczestnikiem takiej zbiorowej randki. Masz tylko tyle czasu na poznanie kandydata. Mało? Mało, by powiedzieć, czy ten ktoś Ci naprawdę pasuje. I dość, by poczuć czy coś iskrzy między wami. I dość też, by zadać kilka ważnych pytań, np. jak spędzasz wolny czas? lubisz zwierzęta? To da Ci choć ogólne pojęcie o mężczyźnie, który siedzi naprzeciw Ciebie :)

Od czegoś trzeba zacząć. Od maila, smsa, czatu. Od ogłoszenia w portalu randkowym, czy w gazecie. Trzeba znać swoje oczekiwania, spisać ważne pytania, rozważyć jakie wady zniesiecie, a czego absolutnie nie zaakceptujecie. I wtedy piszcie, rozmawiajcie. Potem jeśli się sobie spodobacie - idziecie krok do przodu. Być może pięć razy Wam nie wyjdzie, ale ten szósty będzie całkiem całkiem ;)
Liczcie się z tym, że nie każdy jest szczery. Niektórzy robią sobie tylko żarty, inni nie są normalni, jeszcze inni mają z głową coś na tyle nie tak, że lepiej nawet nie odpisywać. Trzeba to wyczuć, zanim się spotkacie. Nawet wcześniej - zanim za dużo o sobie komuś opowiecie!

Każda z powyższych form prowadzi do sedna, czy realnej pierwszej randki. I o to chodzi. Nieważne są początki, nieważne jak się poznacie, ważne, że dochodzi w końcu do spotkania. I wtedy już możesz zadbać, by ta randka była idealna. Jak? O tym w kolejnym wpisie :) Ala Sin


czczas?czas? lubisz zwierzę