wtorek, 30 października 2012

Uważaj na niego!Są mężczyźni, na których po prostu należy uważać.
Powiedziałabym więcej: trzeba ich unikać, wystrzegać się jak ognia, omijać z daleka, szczuć psami, wieszać na nich lagę, olewać i mieć w głębokim poważaniu ! ;)
Kogo?
Otóż pokrótce przedstawię z kim nam nie jest "po drodze":


Pierwszy z parszywej czwórki to pan:
Zły Chłopiec
Tego typu panowie bardzo silnie oddziaływują na płeć piękną. Dlaczego? Może dlatego, że zakazany owoc smakuje najlepiej? A może zwyczajnie: kobiety pragną być zdominowane?
Najczęściej ten słodki drań jest nieziemsko przystojny. Już taki wstępny ogląd sugeruje, że ten facet przysporzy ci więcej smutku niż radości. Tak naprawdę większość z tych super przystojnych to rozpieszczeni, wieczni chłopcy, którzy nie nadają się do stałego związku i ciągle myślą o zabawie. Najczęściej są egoistyczni, nieczuli, bezwzględni i wiecznie niezadowoleni. Nie z siebie, nie. Bo narcyz samego siebie przecież kocha. Porównuje się stale z tymi mniej urodziwymi. I puchnie z dumy! Z Ciebie niezadowoleni, z Ciebie!
Jaki z tego wniosek? Nie będzie z niego pożytku kochana, nie da Ci satysfakcji, szczęścia czy spełnienia. Na dłuższą metę taki związek Cię umęczy. I w sumie z góry skazany jest on na niepowodzenie. Zły chłopiec to facet pozornie słodki i uroczy, ale nieodpowiedzialny i niestały. Wystrzegaj się go jak ognia!

Pan numer dwa to:
Mężczyzna żonaty
Pisałam już o tym, jednak nadal wiele kobiet decyduje się na układ z mężczyzną zajętym. Przyznaj, ile razy spotykając żonatego mężczyznę, słyszałaś żałosne teksty w stylu: „moje małżeństwo to fikcja”, „planujemy rozwód”, „moja żona mnie zdradza”? Tak, najlepiej jest kreować negatywny wizerunek żony i zwalić na nią całą winę, aby w Twoich oczach wypaść jak najlepiej i wzbudzić współczucie. Bo kobiety tak lubią litować się nad biednym misiem...
W rzeczywistości żonaty facet nudzi się w swoim związku i zwyczajnie szuka wrażeń. Pamiętaj na Boga, że on wcale nie zamierza zostawiać swojej żony! On po prostu chce udowodnić sobie, że nadal jest atrakcyjny i potrafi zdobyć piękną kobietę. Ciebie! Nie daj się nabrać na te jego sztuczki i słodkie słówka. Jaką masz gwarancję, że będąc w związku z Tobą, nie będzie Cię okłamywał tak samo, jak okłamuje żonę? Żadnej!


Trzeci szkodnik to:
Pan Bajerant
To mężczyzna, który skacze z kwiatka na kwiatek. Nie potrafi być w poważnym związku z jedną kobietą, bo nie wiadomo, czy kolejna nie okaże się jeszcze lepsza. Kieruje się w życiu hedonizmem – przyjemność i rozkosz przede wszystkim. Nie angażuje się w żadną znajomość, aby później nie było problemów z rozstaniem. Najczęściej jest tak, że na spotkaniach jest nieobecny, nie patrzy Ci w oczy, odbiera i odpisuje na sms-y, rozgląda się za innymi kobietami szukając kolejnej zdobyczy.
Z drugiej strony jest bardzo bezpośredni i od razu przechodzi do działania. Jeszcze praktycznie nie zdążyliście się poznać, a on już chciałby wkroczyć w sferę intymną. Bajeruje Cię oklepanymi komplementami, przesadnie Tobą zachwyca, bredzi jak potłuczony....
Kojarzysz już ten typ? Tak? To zapamiętaj, że dla niego kobieta nie jest autorytetem, ale narzędziem. Każdą potraktuje instrumentalnie – zdobyć, zaliczyć i porzucić!

Pan numer cztery to:
Facet emocjonalnie zdystansowany
Na początku jest skryty, bo nie potrafi tak szybko otworzyć się przed nowo poznaną osobą. Uważnie obserwuj, czy po upływie czasu to się zmienia. Jeżeli nadal jest chłodny i ma problem z okazywaniem uczuć, to zastanów się nad sensem takiego związku. Dlaczego? A chcesz żyć z omszałym, lodowatym głazem? Chyba nie ;)
Z drugiej strony może zachowywać się tak jakby „chciał, ale nie mógł”. Na początku znajomości stara się i zabiega o Twoje względy, o Twoje uczucie. A potem, kiedy już Cię zdobył i wie, że prawdopodobnie z nim zostaniesz, to sobie zwyczajnie odpuszcza. Jego zdaniem nie ma sensu dalej się starać, bo już  i tak za dużo z siebie dał. Odpowiada Ci taki układ?
Mężczyzna, który jest wewnętrznie zimny, nie okazuje emocji i tłumi w sobie wszystko nie da Ci ciepła. Będzie się grzał w Twoim blasku, karmił Twoimi uczuciami i żywotnością, pożerał Twoją energię. W zamian nie dostaniesz nic. Nic! Zastanów się: Czy tego właśnie chcesz?
Do tej grupy zaliczamy także Pana Luzaka, na którego nigdy nie będziesz mogła liczyć. Ten ciągle obiecuje, a i tak nie dotrzymuje słowa. Zobowiązuje się i zawsze zapomina. Kłamie, a kumple go kryją. Z takim facetem nie zbudujesz żadnego poważnego związku. On nie zapewni Ci ani wsparcia, ani poczucia bezpieczeństwa. Nie będzie przejmował się problemami i nieustannie będzie Cię ranił...

To tylko podstawy. Bo mężczyzna to też skomplikowana istota, nie mniej niż kobiety. Ale o tym jakie typy facetów wyróżniamy, jak ich rozpoznać i jak sobie z nimi radzić - w kolejnych postach.
Zapraszam :)