środa, 12 sierpnia 2015

Na co narzekają mężczyźni? Czyli o wadach płci pięknej.

O tym, czego boją się w nas mężczyźni pisałam całkiem niedawno (tutaj link).
Są jednak typy kobiet, z którymi mężczyźni się wiążą, a które na co dzień niezwykle ich irytują.
Jakie są te denerwujące zachowania kobiet? I jak sobie z nimi poradzić?

W takim razie jeszcze raz:
O tym, na jakie zachowania kobiet narzekają mężczyźni, czyli o wadach płci pięknej :)

Oto, jakie typy wygrywają ranking na… najbardziej denerwujące panny. Spójrzmy na nie z przymrużeniem oka ;)


1. Alfa i omega 
Określająca ją dewiza to trzy słowa: "Wiem wszystko najlepiej". Przedstawiając się w nowym towarzystwie, zaczyna od wyliczenia wszystkich posiadanych dyplomów i koneksji. Wypowiada się autorytatywnym tonem, wyznaje poglądy własne oraz… mylne. Jej żywioł to udowadnianie innym, że nie mają racji. Na każdy temat. Z poczuciem humoru raczej u niej krucho, szczególnie, jeśli to ona znajdzie się na czyimś celowniku.
Korzyści: Przy takiej kobiecie można spokojnie wystawić encyklopedię "Britannica" na Allegro ;)

2. Gaduła
Nie przestaje nadawać. Przeważnie szczegółowo opisuje otaczającą ją rzeczywistość: "O, chmurzy się… o, już wyszło słońce... o, dziura w chodniku... o, autobus nam uciekł… ", tak jakby nie zauważała, że inni też mają uszy i oczy. Co jakiś czas w jej tonie słychać święte oburzenie: "No spójrz na tę kobietę, co ona na siebie włożyła. Takie krzywe nogi i zakładać mini! Ja bym nigdy się w coś takiego nie ubrała…"
Korzyści: Można włączyć automatycznego pilota i zdrzemnąć się trochę… Nic atrakcyjnego człowieka na pewno nie ominie ;)

3. Niezadowolona
Mąż kupił jej róże? Bardzo ładne, ale ona wolałby fiołki.
Wykupił wczasy nad Morzem Czarnym? A dlaczego nie nad Egejskim?
Dostał podwyżkę? No i co z tego? Chłopak jej przyjaciółki właśnie awansował na kierownicze stanowisko. I tak dalej i tak dalej...
Korzyści: Można się nie wysilać. Nie warto!

4. Wróżka 
Wciąż przewiduje kataklizmy, nie ufa ani ludziom, ani losowi. Pełna obaw, podejrzewa, że życie tylko czeka na okazję, by sobie z niej zadrwić. Jedyne, co sprawia jej przyjemność to sytuacja, kiedy czarny scenariusz się sprawdza. Jej ulubione słowa? "Wiedziałam, że tak będzie!", "A nie mówiłam?"
Korzyści: Przy niej każdy na pewno wyleczy się ze skłonności do ryzyka :)

5. Zazdrośnica 
W każdej kobiecie poniżej siedemdziesiątki widzi niebezpieczną rywalkę. Jeśli jej facet uśmiechnie się miło do kasjerki, kelnerki, bileterki, ma jak w banku, że w domu urządzi mu piekło.
W niektórych przypadkach od razu przystępuje do akcji odwetowej, robiąc scenę. Na przyjęciach nie odstępuje chłopaka na krok. Gdy tylko uda mu się ją zgubić w tłumie, za chwilę czuje na sobie jej oskarżycielski wzrok!
Korzyści: Masz w domu gratis prywatnego ochroniarza ;)

6. Niewolnica mody i urody
Od słońca robią się jej piegi, a wiatr niszczy jej fryzurę. Od trawy dostaje uczulenia, a jazda na rowerze grozi powiększeniem obwodu łydek. Nie chodzi też na spacery do lasu, bo obcasy okropnie zapadają się w mech. Na plażę zabiera ze sobą walizę z kosmetykami i dostaje histerii, gdy okaże się, że zapomniała grzebienia. Stara się nie śmiać, bo od tego pojawiają się "kurze łapki". Itd. itp.
Korzyści: Gwarantowana chwila samotności na spacerze w deszczu. Bezcenne :D

7. Księżniczka
Oczekuje nieustającej adoracji. Otwierania drzwi, płacenia rachunków, odsuwania krzesła, ustępowania na każdym kroku. Jeśli zaprasza się ją do restauracji, musi być najlepsza, kiedy kupuje się dla niej bilety na przedstawienie, to tylko do loży dla VIP-ów.
Korzyści: Jeśli jej facet ma kolegów z wyższych sfer, nie jest zagrożony :p

8. Córeczka mamusi/tatusia 
Wciąż wydzwania do mamusi, konsultuje z nią każdą decyzję, opowiada o szczegółach randek. czy czy codziennych sytuacji małżeńskich. Praktycznie to tam, w jej domu rodzinnym, znajduje się centrum dowodzenia.
Korzyści: Komitywa z mamusią załatwia wszystko.

9. Spryciara
Ma go za inteligentnego inaczej. Wydaje krocie na markowe ciuchy, a jemu wmawia z niewinnym wyrazem twarzy, że "to wszystko leży w szafie od tysiąca lat (" kochanie, nie pamiętasz?"). Wmawia mu, że najnowszy model torebki Louis Vuitton kupiła w second handzie na rogu.
Korzyści: Jeśli on jej uwierzy, ominie go ból głowy z powodu nadmiernych wydatków ;)

10. Zakompleksiona
Wciąż w depresji z racji za dużego nosa, nie dość długich nóg lub na diecie z powodu rzekomej nadwagi. Zimą narzeka, że w ciepłych ubraniach wygląda grubo, a latem zakłada na siebie jeszcze więcej, by przypadkiem nie odsłonić kawałka nieatrakcyjnego ciała. Jeśli ma mały biust, kombinuje, by go powiększyć, ale jeśli natura obdarzyła ją szczodrze, garbi się i nosi dziwne ciuchy. Na komplementy reaguje nerwowo. Jeśli ktoś uznał ją za ładną, z pewnością wmówi mu, że cierpi na wadę wzroku.
Korzyści: Nie trzeba dostarczać jej rozrywek, jest wystarczająco skupiona na swoich mankamentach :)

Miłego dnia dziewczyny!
Ala Sin