piątek, 21 listopada 2014

Czy on mnie kocha? 10 metod pomocnych w rozszyfrowaniu uczuć!

Wróżenie z płatków stokrotki albo liści akacji na zasadzie „kocha – nie kocha” to sposób na poznanie jego uczuć? Nie jest to metoda szczególnie wiarygodna :)
Jeśli chodzi o tak ważną kwestię jak miłość, nie powinnyśmy się zdawać na przypadek. Dzięki wnikliwej obserwacji zachowania Twojej sympatii (oraz wystrzeganiem się pochopnych wniosków!) na pewno rozszyfrujecie jego uczucia :)
Jak?

Oto 10 sposobów na sprawdzenie, czy jemu na Tobie naprawdę zależy:


1. Spójrz mi w oczy Kotku 
Długi i intensywny kontakt wzrokowy jest często oznaką zaangażowania w daną relację, jeśli nie uczucia. Warto więc zwrócić uwagę na to czy facet niecierpliwie wyczekuje Twojego spojrzenia, albo wręcz zagląda nam w oczy, czy raczej szybko odwraca wzrok lub go unika (takie zachowanie może mieć na celu powstrzymanie Cię od dalszych zalotów, ale może również świadczyć o ogromnej nieśmiałości!)
Jeśli więc mężczyzna wpatruje się w Twoje oczy, sukces masz prawie gwarantowany (tu uwaga: sprytny uwodziciel zna ten manewr i mu powieka nie drgnie, a wpatrywać się będzie jak sroka w gnat!).
A jeśli tak nie jest... Weź pod uwagę, że może należy on po prostu do tych osób, które potrzebują więcej czasu niż inni, aby obdarzyć kogoś zaufaniem i być bardziej otwartym w stosunku do nowych znajomości.

2. Mowa ciała
Nie tylko kontakt wzrokowy, ale również mowa ciała mówi wiele o uczuciach. Warto przypomnieć sobie wspólne rozmowy oraz zastanowić się czy on siedział w tym czasie zwrócony ku Tobie i słuchał uważnie co masz do powiedzenia. Jeśli tak – wyraźnie jest Tobą zainteresowany. Zwłaszcza stopy skierowane w Twoją stronę, mimo że tułów ustawiony był lekko bokiem, świadczą o zainteresowaniu.
Jeśli nie widziałaś takich sygnałów ciała, to być może faceta Wasza relacja nie interesuje.
Ale równie dobrze brak mu koncentracji, co spowodowane było nerwowością (denerwuje się przy Tobie? To świetnie! To świadczy, że mu zależy :)). Warto więc poświęcić więcej czasu na wspólne poznanie, a na pewno i mowa ciała ulegnie zmianie. Z biegiem czasu uzyskamy zapewne również odpowiedź na pytanie: Czy on mnie kocha?

3. Kontakt fizyczny
Kontakt fizyczny wiąże się z intymnością i zażyłością. Dlatego też przy pierwszym spotkaniu jak najbardziej wskazane jest pozostanie przy standardowych formach grzecznościowych. Jeśli jednak Twój obiekt zainteresowania zachowuje znaczny czy wręcz nienaturalny dystans, pozwól sobie na odrobinę sceptycyzmu. A jeśli na próbę dotknięcia przedramienia czy dłoni odskakuje jak oparzony – kiszka :/
Warto jednak pamiętać, że każda osoba jest inna, ma odmienny charakter oraz oczekiwania! Szacunek, czas oraz cierpliwość pomogą zapewne w zrozumieniu zachowania danego osobnika. Być może po prostu wolno się oswaja. Daj mu chwilę na ochłonięcie ;)

4. Nie dzwoni i nie pisze
Znasz numer telefonu tego faceta na pamięć, a on wydaje się nie pamiętać nawet Twojego kierunkowego. Poza tym Twoja sympatia nie dzwoni, a jeśli już, to tylko na chwilkę a na dodatek jest bardzo oszczędny w słowach. Cierpliwości!
Zaleta: Może być to winą jego uroczego roztrzepania, złego rozporządzania czasem, bądź nawałem zajęć. Warto pozytywnie spojrzeć na dany problem, gdyż im dłużej trwać będzie faza wspólnego poznania, tym dłużej na każdą myśl o sympatii, odczuwać będziesz motyle w brzuchu ;)
Wada: Jeśli to trwa dłużej i facet dzwoni rzadko, zdawkowo rozmawia, nie szuka kontaktu, nie dąży do spotkać – daruj sobie. On nie kocha. Gdyby kochał, to by dzwonił. Amen.

5. Mam dużo do zrobienia
Wiele osób twierdzi, że są bardzo zajęte i nie starcza im na wszystko czasu. To całkiem zrozumiałe. Jednak ciągłe używanie nawału spraw jako usprawiedliwienia, aby uniknąć spotkania, wydaje się jednak nieco podejrzane. Masz prawo być nieufna, gdy Twój mężczyzna po raz kolejny z powodu ważnego terminu w pracy, odwołuje spotkanie.
Warto pamiętać, że żyjemy w erze pracoholików, którzy nawet nie zdają sobie z tego nawet sprawy. Może warto zwrócić mu na to uwagę, a jednocześnie starać się namówić go na uprzednio zaplanowany romantyczny wieczór. Jeśli jednak sytuacja się powtarza i mimo Twoich próśb facet nie widzi problemu i nie zmienia zachowania... Spuść go na drzewo :P

6. Nie interesuje się Tobą
„Jak Ci minął dzień?” – zadajesz to pytanie, bo naprawdę ciekawi Cię co Twoja sympatia ma nowego do opowiedzenia. Niestety on nigdy nie chce wiedzieć co wydarzyło się ostatnio w Twoim życiu. Jeśli Wasza rozmowa ogranicza się do błahostek i nigdy nie poruszacie osobistych tematów może to świadczyć o braku zainteresowania z jego strony lub o nieobecności głębokich uczuć.
Być może jednak zaprzątnięty jest nowym projektem w pracy albo ma problem, o którym nie było jeszcze okazji pomówić? Szczera rozmowa najczęściej jest w stanie jasno wyklarować daną sytuację.

7. Opowieści o byłych partnerkach…
Twój obiekt westchnień ciągle opowiada o swojej byłej dziewczynie, również wtedy, gdy jesteście w większym towarzystwie?
Nie mam dla Ciebie dobrych wiadomości. Może to oznaczać, iż postrzega Cię raczej jak dobrego przyjaciela niż potencjalnego partnera :(

8. Prezent? Nie, dziękuję!
Chcesz mu zrobić przyjemność i np. wręczasz mu jakiś własnoręcznie zrobiony drobiazg czy ulubione czekoladki. Niestety zamiast radości napotykasz na powściągliwość...
Zachowując się w ten sposób facet prawdopodobnie stara się uniknąć zaciągnięcia w stosunku do Ciebie długu wdzięczności. Dlaczego? Bo wdzięczność to zobowiązanie, to wzajemność, to kontynuacja. Skoro on tego unika, to...
Chyba rozumiesz, że nic z tego nie wyjdzie?

9. Co myślisz o wspólnym urlopie?
Składane przez Ciebie propozycje wspólnego spędzenia weekendu poza miastem czy wyjazdu na wakacje spotykają się z jego niewielkim entuzjazmem?
Przyczyn może być wiele. Być może nie należy on do osób, które chętnie podróżują lub nie potrafi robić planów wybiegających daleko w przyszłość lub po prostu jego uczucia nie pokrywają się z Twoimi...
To jednak nie powód do zmartwień, gdyż już następna znajomość może przynieść ze sobą to, czego szukasz :)

10. Klasyczna wymówka…
Jednoznacznym świadectwem braku uczuć ze strony faceta jest zakończenie przez niego Waszej znajomości. Niepewność co do kwestii – czy on mnie kocha czy nie – należy w takim przypadku zdecydowanie do przeszłości. Prawdopodobnie nie wyzna Ci prawdziwego powodu podjęcia takiej decyzji. Aby zaoszczędzić Ci przykrości, posłuży się prawdopodobnie wymówką typu: „Nie jestem stworzony do życia w stałym związku!” bla bla bla...
I błagam: nie próbujcie sobie tłumaczyć, że on odchodzi bo “tak kochał, że nie mógł tej miłości znieść”, albo że “odszedł dla mojego dobra, żebym mogła być z kimś lepszym niż on” I inne takie.
Facet kiedy kocha to trwa obok! A jeśli daje nogę... Krzyż na drogę!
Nieodwzajemniona miłość jest bolesna. Mimo to warto jak najszybciej wyzbyć się złudnych nadziei i ewentualnie wyruszyć na dalsze poszukiwania drugiej połowy.

Czytając powyższe wskazówki, zauważyłaś, że Twój ukochany zachowuje się podobnie lub nawet dokładnie tak samo? Wyciągnij wnioski!

Pamiętajcie drogie Panie, że nie ma co szukać uczucia tam gdzie go nie ma! I jeśli u mężczyzny próżno szukać zaangażowania – otrząśnijcie się, nie naciągajcie jego zachowań na siłę, nie szukajcie plusów w minusach, nie łudźcie się. Szkoda czasu i jeśli miłości widać, to jej nie ma!
Zawsze lepiej zakończyć nierokującą znajomość dopóki nie jest za późno. Zanim zrobimy coś, z czego trudno się wyplątać...

Pamiętajcie również, iż nie warto szukać winnych niepowodzenia. Przecież nikogo nie można zmusić do miłości.
Warto myśleć pozytywnie. Być może już następna znajomość okaże się czymś wyjątkowym w Waszym życiu ;)

Ala