poniedziałek, 18 czerwca 2012

Mowa ciała


Pytasz czy to widać, że się podobasz mężczyźnie?
Czy to da się jakoś odczytać, że on chce czegoś więcej niż tylko koleżeńskiej pogawędki?
Czy są jakieś wyraźne oznaki zainteresowania?
Pewnie, że są!
Język ciała zdradzi wszystko, o co pytać nie masz odwagi ;)

Mowa ciała mężczyzny, który chce wywrzeć wrażenie na kobiecie jest czytelna. Kiedy taki mężczyzna podchodzi do Ciebie prostuje sylwetkę, wypina tors, pręży się. Taka zwierzęca procedura ;) Dodatkowo chcąc podkreślić pewność siebie potrafi wetknąć dłonie w kieszeń, wysuwając z nich tylko kciuki - oznakę wielkiej pewności siebie! Na takich uważajcie ;)
Będzie poprawiał krawat, przeczesywał włosy, zmiatał niewidoczny pyłek z ramienia... Takie tam ;)

Kiedy podejdzie, zechce być bliżej niż pozostali. A więc wejdzie w Twoją prywatna strefę, do której wpuszczamy tylko bliższe osoby. On chce Ciebie, więc w nią wskakuje.
I oczywiście kontakt wzrokowy - nie spuszcza z Ciebie oka, uśmiecha się, nie tylko ustami - oczy mu się całe śmieją :) Często się śmieje - szeroko, pokazuje otwarte dłonie, pochyla się ku Tobie...
Kiedy mu się podobasz będzie Ciebie dotykał. Mimochodem, ale jednak. Dotknie dłoni, włosów, ramienia. Poklepie lub podtrzyma. Cokolwiek, byle ten kontakt nawiązać. To pewny znak, że mu się podobasz!

A kiedy już razem gdzieś usiądziecie, wiedz, że są pewne istotne rzeczy podczas rozmowy:

1. Naśladowanie.
Jeśli komuś się podobamy, zacznie powtarzać nasze ruchy. Może to być podparcie głowy, zakładanie nogi na nogę w tym samym czasie, skrzyżowanie rąk, bawienie się słomką... Grunt, by wiedzieć, że takie zachowanie pokazuje: Zobacz, myślę tak samo, czuję to samo, zachowuję się tak samo. Jesteśmy podobni! A my lubimy spotykać ludzi podobnych do nas :)

2. Patrz na stopy!
Stopy to podobno najbardziej szczera strefa naszego ciała. Można nauczyć się panować nad twarzą, nad dłońmi, nad ramionami, ale nad stopami trudniej. Jeśli mężczyzna przebiera nimi pod stołem, to znak, że chce uciec jak najdalej. Nie musi Ci tego komunikować werbalnie, wystarczy zajrzeć pod stół ;) A jeśli jego stopy są spokojne, skierowane ku Tobie - jest dobrze :)

3. Zrób test z pochyleniem
To najprostszy sposób, by przekonać się, jak bardzo mu się podobasz. Wyobraź sobie: Siedzicie razem przy stole. Nagle Ty pochylasz się w jego stronę... I co on robi? Jeśli się odchyli - dobrze nie jest :/ Ale jeśli nie zareaguje, a nawet się przysunie... Jest naprawdę gorrrąco ;)

I pamiętaj, że palce stóp zawsze wskazują na osobę, która nam się podoba ;) Jeśli mierzysz paluszkami w sandałku w niego - on to zauważy. Bo nie tylko kobiety interesują się komunikacją niewerbalną ;) Mężczyźni też. Co zdradza ich, zdradza i nas.
Ale może to i lepiej - mniej się trzeba domyślać, wszystko staje się prostsze... ;) Spostrzegawczości i udanych łowów życzę :)

Więcej na temat gestów, postaw i zachowań na blogu o mowie ciała. Zapraszam :)