środa, 21 listopada 2012

Typy mężczyzn - cz.2


W części pierwszej omówiłam już cztery typy osobowości, najczęściej spotykanej wśród mężczyzn.
Czas na ciąg dalszy :)Pan Picuś
Znany jako kujon, glancuś, pan akuratny, perfekcjonista
Po czym go poznać? W życiu nie powiedział brzydkiego słowa na „k”. Bardzo obowiązkowy, skrupulatny i szczegółowy. Potrafi zamknąć się w łazience na kilka godzin aby dokładnie umyć ręce, twarz, wyszorować zęby :D Przy tym bardzo rozsądny
W związku równie dokładny i perfekcyjny. Zanim położy się z Tobą do łóżka, musi dokładnie ułożyć koszulę na krześle i perfekcyjnie złożyć skarpetki. Potem już będziecie mogli rozpocząć romantyczną noc. Pod warunkiem, że Wam coś nie przeszkodzi, np. mały okruszek na prześcieradle ;)
Jeśli jakimś cudem uda Ci się zaciągnąć go na imprezę, będzie się zamartwiał, że skoro jest tak wesoło, to za chwilę musi stać się coś złego. Fatalista :(
Zalety? Bardzo chętnie pomoże Ci wyprasować koszule, poprać skarpetki, odkurzyć mieszkanie. Będzie też pamiętał o wszystkich Waszych rocznicach.
W łóżku nudny jak flak z olejem. Nielotny, nie uczący się, bez wyczucia.
Rada: Pan Picuś lubi się pucować godzinami w łazience, więc lepiej żebyś zajęła ją wcześniej, najlepiej z samego rana ;)
Bardzo nie lubi zdania: Czepisz się szczegółów.
Za to jego lubione zdania to: Trzeba to jeszcze poprawić. Może pozmywać? Stać mnie na więcej.
Znany Picuś: Gregory Peck

Pan Obawa
Znany też jako: adwokat diabła, maruda, zgred, sztywniak, lojalista, strachliwy
Jak go rozpoznać? To typ godny zaufania. Bardzo lojalny wobec rodziny i przyjaciół. Rodzinny, niezdecydowany, niepewny siebie. Lubi się zamartwiać na zapas.
W związku bojaźliwy maruda. Pan Obawa jest strachliwy i boi się, że zostanie porzucony. Wymaga nieustannego pocieszania, poklepywania po pleckach i zapewniania, że wszystko będzie dobrze i żeby się już nie bał. W miłości oddany i lojalny. W przeciwieństwie do szukającego przygód beztroskiego Wesołka nie ucieka przed żeniaczką jak diabeł przed święconą wodą. Przeciwnie, chętnie się z Tobą ożeni, bo bardzo ceni życie rodzinne. Jeśli kocha to aż po grób!
Uwaga! Bardzo przywiązany do swojej rodziny. Obawa raczej nie rzuci się w pogoń za bandą niebezpiecznych wyrostków, by odzyskać zabraną Ci torebkę, prędzej ucieknie gdzie pieprz rośnie albo zaproponuje abyście się schowali w bezpiecznej kryjówce. Tak to już nim jest :) Jeśli szukasz odważnego chłopaka, zainteresuj się lepiej cholerycznym Prezesem.
Typ Obawa to typ faceta bardzo przejmującego się krytyką, więc daruj sobie docinki pod jego adresem, inaczej będzie chodził struty. Ale nie powie Ci tego wprost, aby Cię tym nie urazić.
Jego ulubione powiedzenia:  „My” kontra cały świat. W grupie siła. Przepraszam bardzo.
Znany Pan Obawa: Tom Hanks


Pan Przeciętniak
Znany też jako Pan Niewidzialny, ciepłe kluchy, flegmatyk, rozjemca, konformista, pantoflarz
Po czym go poznać? Nigdy nie wie czego tak naprawdę chce. Lubi bratać się z całym światem. Jest kompletnie niezdecydowany. Bardzo cichy, grzeczny, tolerancyjny, sympatyczny, zrównoważony. Nie lubi rzucać się w oczy. Jest skromny i sympatyczny. Często występuje jako rozjemca w różnych sporach. Bardzo tolerancyjny, choć bez własnego zdania, łagodny.
W związku możesz stać godzinami na głowie ćwicząc assany, możesz przefarbować włosy na zielono – jego to naprawdę nie zdziwi. Pan Przeciętniak jest w stanie zaakceptować wszystkich, wszystko i bez oporów wszystko zrozumie. Niestety większość decyzji będzie na Twojej głowie, począwszy od tej na co idziecie do kina do tej czy w końcu bierzecie ślub.
Uważaj, bo bardzo trudno jest go od siebie odczepić. Może Cię nachodzić jeszcze nawet trzy lata po rozstaniu, by żebrać o Twoje uczucia :/
Bardzo nie lubi gdy mówi się do niego: Zdecyduj się wreszcie
Jego typowe powiedzenia: Nie wiem. Nie mam pojęcia. Co będziemy robić?
Znany Pan Przeciętniak: Kevin Costner


Pan Prezes
Znany też jako szef, dyktator, choleryk, prymityw, kontroler
Jak go rozpoznać? To bliski kuzyn biznesmena. Jest bezpośredni, silny, opiekuńczy, asertywny, samodzielny. Lubi przeklinać, rządzić i zawsze mieć ostatnie zdanie.
W związku Pan Prezes lubi mieć wszystko (a szczególnie Ciebie!) pod kontrolą. Zawsze wszystko wie lepiej, zwłaszcza to, co jest dla Ciebie dobre. Jeśli jesteś potulną, delikatną kobietką, to on bardzo chętnie się Tobą zaopiekuje. W związek angażuje się z pasją. Bardzo samodzielny. Sam ugotuje sobie jajko, sam zrobi kanapkę. Z nim możesz udać się na nocny spacer ulicami miasta. W przypadku zagrożenia jest jak znalazł - niezwykle odważny z niego gość. Bardzo chętnie nadstawi za Ciebie karku.
W związku nie lubi żadnych niedomówień.
Poza tym Prezes lubi być niezależny i w ogóle... nie o wszystkim musisz wiedzieć (!).
Uważaj – nie próbuj zawieść jego zaufania, bo wtedy potrafi być naprawdę niemiły. Często wyłazi z niego choleryk. Lubi zakląć jak szewc. Przygotuj się na krzyki i rzucanie szklankami :/
Jego ulubione zdanie: Wszystko albo nic!
Znany kontroler: Józef Stalin :D


Pan Intelekt
Znany jako: intelektualista, samotnik, zimna ryba, obserwator, rozjemca, myśliciel, profesor
Po czym poznać? Na imprezie był raz w życiu i to z książką pod pachą. Jest roztargniony, aspołeczny, zagubiony. Stoi sobie na uboczu, nieobecny duchem i ciałem – czasem trudno go zauważyć.
Można go pomylić z tragicznym Panem Romantycznym, ale w odróżnieniu od niego kieruje się rozumem a nie uczuciami (!)
W związku niebywale poważny. Twoją uczuciowość i wylewność uzna za niepotrzebną dziecinadę i groteskę. Niechętnie okazuje uczucia i wstydzi się ich. Wyjątkowo mało empatyczny. W razie złego humoru raczej nie licz na pocieszenie. W życiu kieruje się intelektem i ma fiola na punkcie normalności.
Na Twoje zbyt egzaltowane, niewytłumaczalne rozumem fochy czy pomysły będzie reagował zniesmaczeniem i propozycją wizyty u psychologa. Często potrzebuje samotności, aby przemyśleć "pewne sprawy". Trudno Ci będzie przebić się do jego świata. Możesz w niego rzucać talerzami - on i tak zachowa stoicki spokój.
Uważaj, bo Pan Intelekt bywa arogancki i nie lubi dwa razy powtarzać tego samego. Nie czepiaj się go ani nie próbuj zbyt ingerować w jego prywatność, bo ciche dni murowane! To taki kryzysowy narzeczony :/
Jego sztandarowe zdanie to:  Muszę to przemyśleć...
Znany Pan Intelekt: Albert Einstein

I co dziewczyny, macie już swojego ulubieńca? ;)
Ala S.