piątek, 25 września 2015

Nie jesteśmy idealne ;) Czyli cała prawda o kobiecej zdradzie:

Ostatnie niezwykle często słyszę o zdradzie. U jednych znajomych, u drugich... Tu rozwód, tam
separacja, tu kryzys...

Wiem wiem, już sobie myślicie: Faceci to świnie! I tu Was zaskoczę dziewczyny: To kobiety w tych związkach zdradziły!
Nie, nie oceniam tego! Po prostu stwierdzam fakt. Ale skoro już temat poruszyłam...
Przypomnijmy sobie kiedy i dlaczego kobiety zdradzają.

Mówi się, że gdy kobieta zdradza w grę wchodzą zawsze uczucia, a mężczyznom chodzi jedynie o seks.
Czy jest tak rzeczywiście?
Czy decydujemy się na skok w bok jedynie, gdy zakochujemy się w innym mężczyźnie?


Choć rzeczywiście często tak się zdarza, to powodów, dla których zdradzamy jest o wiele więcej i są one o wiele bardziej ekscytujące. Przebadano to dogłębnie.
Co pokazały wyniki badań? Z jakich powodów kobieta zdradza?
Oto pierwsza dziesiątka naszych prawdziwych motywów:

1. Szukanie zemsty - choć związany z uczuciami (chęć odwetu) to jednak mało romantyczny i związany z cierpieniem powód do zdrady. Oszukana przez ukochanego kobieta bardzo często zdradza go, by odegrać się za jego romanse.

2. Dla dreszczyku emocji - romans niesie ze sobą adrenalinę, urozmaica codzienność, pozwala wyzwolić się z rutyny - kobiety biorące udział w badaniu jednak przyznały, że powód ten wynika z poczucia zaniedbania ich przez parterów.

3. Dla dowartościowania się - i tu znowu do głosu dochodzi poczucie niezadowolenia ze swojego związku, brak zainteresowania ze strony partnera, który nie docenia swojej kobiety, podczas gdy ona chce poczuć się atrakcyjnie, być komplementowana i pożądana, więc go zdradza...

4. By znaleźć z kimś więź - to częsty powód zdrady w związkach z długim stażem, w których partnerzy po latach oddalają się od siebie.

5. By dać się przyłapać - to bardzo zaskakujący powód, dla którego kobieta zdradza. W badaniu motyw ten wskazywały najczęściej matki - niezadowolone ze swego małżeństwa, szukały powodu, by odejść, jednak poczucie winy nie pozwalało im skończyć małżeństwa „tak po prostu”. Przyłapane na zdradzie ułatwiało proces rozstania.

6. Z nudów - w sferze życia seksualnego oczywiście. Co ciekawe, powód ten wskazywały równie często co starsze, także młode kobiety w wieku około 20 lat.

7. Z poczucia osamotnienia - kolejny powód zdrady wynikający z kłopotów w związku.

8. By wrócić do przeszłości - powód ten podawały kobiety, które zdrady dopuszczały się z byłym partnerem. Chciały choć na chwilę stać się tym, kim były przed laty, poczuć się znowu młode.

9. Z powodu traumy - motyw ten był wspólny dla kobiet które otarły się wydarzenia zagrażające ich życiu. Dochodzi wtedy do przewartościowania swoich pragnień, kwestionowania obecnego stylu życia, chęci nadgonienia uciekającego czasu.

10. Dla przygody - badania potwierdziły, że kobieta zdradza często z tych samych powód co mężczyzna - by uciec od codzienności, poczuć podekscytowanie, przerwać nudę, poczuć dreszczyk emocji.

Tak to jest z grubsza.
A jeśli chcecie poznać lepiej tajniki zdrady i dowiedzieć się co, kto, dlaczego i jak - zapraszam na mojego bloga o zdradzie (TUTAJ). Znajdziecie tam odpowiedź na wszystkie nurtujące Was pytania!

Ala S.