piątek, 31 października 2014

Zależy mu? Nie zależy mu? Etap 2, czyli: Spotykamy się!


W poprzednim poście omawiałam pięć podstawowych symptomów zainteresowania kobietą, które bez trudu można zauważyć u mężczyzny. Post dotyczył etapu “wirtualnego” znajomości, czyli portali, komunikatorów, maili itp.

Dziś omówimy etap randek.

Po czym poznasz, że jemu zależy – etap randek: 

1. Znajduje czas 
I znów może wydawać się to oczywiste, jednak dla niektórych nie jest. Kasia widziała, że właściwie od początku jej wybranek ma problemy ze znalezieniem czasu na spotkanie. Tłumaczyła go byciem wyjątkowo zajętym. Ba, nawet przeszło jej przez myśl, że to w sumie całkiem dobrze, że jest taki pracowity i obowiązkowy.
Drogie Panie – jeśli mężczyzna chce, to może! To ma czas, to zaprasza, to przychodzi. Kropka.

2. Dzwoni 
Zapytałam Kaśkę, czy skoro ów pan był na tyle zajęty, że trudno było mu się nawet spotkać, to czy chociaż dzwonił, pisał sms-y? Kasia: "Jak miał pisać, skoro był zajęty?". 
Jeśli mężczyzna jest Tobą zainteresowany, to STALE o Tobie myśli i tęskni za Tobą. I dzwoni. Dzwoni. DZWONI!

3. Jest spięty
Czy jeśli na czymś Ci nie zależy, masz w zwyczaju się spinać? Większość ludzi nie ma. Jeśli nam zależy – nerwy są obecne.
Mężczyzna spięty sprawia wrażenie, jakby nie do końca wiedział, co ze sobą zrobić. Przejawia "współruchy" (bawi się serwetką, włosami, łyżeczką). Bywa, że milczy, nie do końca potrafi się wysłowić lub też nieco kompulsywnie zagaduje potencjalną ciszę.
Możesz mu to spokojnie wybaczyć :)

4. Stara się zrobić na Tobie wrażenie
I robi to na różne sposoby. Wyglądem – wciąga brzuch, pręży biceps. Zachowaniem – czasem szarmanckim, czasem kogucim. Na wszelkie sposoby pragnie Ci zaimponować. Może nawet trochę się popisuje. Chce Cię po prostu "zdobyć".

5. Zdradza go mowa ciała
Standardowe objawy zainteresowania:
- Nawiązuje kontakt wzrokowy, a jego źrenice są pełne.
- Kiedy się do Ciebie śmieje, śmieją się też jego oczy i mięśnie wokół nich.
- Jego stopy i kolana skierowane są w Twoim kierunku.
- Szuka okazji, żeby Cię dotknąć.
- Jego mięśnie są lekko napięte (nie jest mu wszystko jedno, więc się nieznacznie spina, ale nie jest napięty jak struna, wyrażając "Twój dotyk mnie parzy"!).

6. Przedstawia Cię bliskim
Przyjaciołom, znajomym, rodzinie. Mówi o Tobie, a nawet się Tobą chwali. Jesteś coraz bardziej obecna w jego życiu. Chętnie też odpowie na zaproszenie do Twoich bliskich, choć je przeżywa i trochę się nim stresuje ;)

7. Potrafi zrezygnować z czegoś ważnego!
Uwielbia wypady z kolegami w góry/mecze siatkówki w telewizji/sklejać modele/grać w sobotę rano w tenisa itd. Ty go jednak poprosiłaś o pomoc w przeprowadzce przyjaciółki. Albo w tym czasie jest najnowszy film Woodiego Allena, który koniecznie chcesz zobaczyć. Albo co gorsza – najnowsza komedia ze scenariuszem Richarda Curtisa ;)
Kiedy był sam, nic nie było w stanie odwieźć go od jego zajęć. Teraz jesteś Ty. Więc mimo meczu/treningów/kolegów – pomaga, wspiera i ogląda. Robi to dla Ciebie, bo Ty tego potrzebujesz, bo Ty to lubisz i masz z tego radość.

8. Jest otwarty na kolejne etapy
Zaczyna coraz częściej uwzględniać Cię w swojej codzienności. Coraz częściej pojawiasz się też w jego planach na przyszłość, choćby miałby to być na początku przyszły weekend czy wakacje. Może nie być jeszcze gotowy, np. na wspólne zamieszkanie, ale przynajmniej nie unika rozmów na ten temat. Jednym słowem - nie sztywnieje na myśl o zacieśnieniu relacji.

Przyjrzyjcie się swoim randkom i relacjom. Widzicie powyższe oznaki? To super :)
I co dalej? Dalej już tylko codzienność i praca nad związkiem. Co nie znaczy, że wtedy nie grozi nam męski brak zainteresowania!
Jakie są oznaki tego, że mu nie zależy na co dzień? O tym w kolejnym poście. Przeczytajcie koniecznie :)