piątek, 6 lutego 2015

Jakie kobiety kochają mężczyźni?

Kobiet są naprawdę różne. Blondynki, brunetki, wysokie, niskie…
Każda jest wspaniała, każda wyjątkowa, każda niepowtarzalna. Mężczyźni kochają je nie tylko za wygląd, ale przede wszystkim za to, jakie są.

A co lubią faceci?
Głośne i szalone dziewczyny, a może skromne i nieśmiałe kobietki?
Jakie typy kobiet pociągają mężczyzn najbardziej?

Przedstawiam kilka z nich.
Po konsultacjach z kilkoma znajomymi panami doszłam do wniosku, że w cenie są następujące typy dziewczyn:


1. Tajemnicza
Każdy mężczyzna lubi nieprzewidywalne kobiety, których tajemnice może stopniowo odkrywać. Niestety, niektóre panie biorą sobie ten fakt zbyt mocno do serca i tym samym za bardzo zamykają się w sobie!
Takie rodzaje kobiet z początku odstraszają potencjalnych kandydatów. Jednak ci bardziej wytrwali kiedy już zaczną "badać" obiekt (i nie uciekną we wstępnej fazie znajomości!), nie mogą przestać. I tak badają krok po kroku tygodnie, miesiące, lata... Tajemniczość to metoda skuteczna i długodystansowa ;)

2. Seksowna 
I nie chodzi tu wcale o sylwetkę czy rysy twarzy. Idealna kobieta musi mieć w sobie to "coś" i potrafić to dobrze zaprezentować. Seksapil to nie tylko geny, a makijaż, ubiór, sposób bycia i przede wszystkim pewność siebie. To świadomość, że jest się piękną, interesującą, atrakcyjną dla większości mężczyzn. Takie przekonanie powoduje, że zachowujemy się swobodnie i luźno, a także jesteśmy bardziej przystępne. To wszystko składa się na definicję słowa: sexi :)

3. (Nie)grzeczna
Delikatna, subtelna i z klasą, która jednocześnie potrafi wyciągnąć pazur.
Mężczyźni pragną kobiet, które na co dzień są grzeczne i łagodne, a dopiero w sypialni potrafią się otworzyć i pokazać ukochanemu swoją dziką naturę.
Szukają żony na dzień, a kochanki na noc w jednym. Damy w salonie, a kurtyzany w łóżku. Klasyka. I odwieczne pragnienie i lęk każdego mężczyzny w jednym ;)

4. Działaczka 
Mężczyźni doceniają taki rodzaj kobiet, w którym panie są zaradne i aktywne. Kobiety pielęgnujące swoje pasje, którym w pewnym stopniu się poświęcają, stają się nad wyraz atrakcyjne. Choć panowie ubóstwiają również na każdym kroku ułatwiać życie swoim damom, zwracają sporą uwagę na to, czy panie potrafią twardo stąpać po ziemi i rozwiązywać uciążliwe problemy. Poza tym kobieta pełna pasji i zainteresowań, to kobieta z którą trudno się nudzić,  z którą jest o czym porozmawiać. I której nie trzeba stale zabawiać! A tego większość facetów panicznie się boi ;)

5. Mamusia

Choć panom wybitnie spieszy się do ucieczki z rodzinnego gniazda, starcie z codzienną rzeczywistością często bywa brutalne i bolesne. W tej sytuacji z ratunkiem nadchodzi ukochana kobieta, która pomoże w problemach życia codziennego, ugotuje pyszny obiad i pogłaszcze po głowie przed snem. Taka mamusia, kochająca, rozumiejąca, wspierająca, nadskakująca jego ego.
To się zawsze sprzedaje drogie panie! Tyle że...
Tyle, że z wielu przykładów wynika, że panowie takie mamuśki zdradzają. Bo czy mamusia może wydawać mu się seksowna? Raczej nie.
Z drugiej jednak strony, faceci po miłosnych podbojach zawsze wracają by odpocząć w przyjaznych, nie wypominających im błędów, ramionach czekających "mamusiek"...
Hmm...

6. Przyjaciółka
Początki relacji damsko-męskiej i miliony zasad zaczynających się od "Jeśli chcesz zrobić na niej wrażenie nie mów/nie rób…".
We wstępnej fazie poznania takie zasady są potrzebne, jednak by związek był udany, a facet zakochany do szaleństwa, liczy się przyjaźń. Gdy delikatna i subtelna kobieta po pracy z chęcią od czasu do czasu zasiada przed telewizorem i przy piwie ogląda mecz lub gra na konsoli, ukochany oszaleje z zachwytu.
Bo przecież trudno cały czas grać księcia na białym koniu, albo królewnę z bajki, prawda? ;)

Znalazłaś siebie w którymś z powyższych opisów? A może jesteś połączeniem dwóch lub trzech preferowanych przez mężczyzn typów kobiet?
Tak? To świetnie. To znaczy, że się "sprzedasz" na rynku miłości. Chętni do nabycia na pewno się znajdą ;)
Tylko... Tylko proszę: Nie zatraćcie w tym wszystkim siebie! Nie udawajcie i nie grajcie na tyle, by zapomnieć o tym, co w Was drzemie.
Bo moim zdaniem lepiej być mało rozchwytywaną, ale prawdziwą Anią, niż popularną, sztuczną Barbie. Na tę prawdziwą znajdzie się amator, który pokocha ją za to jaka naprawdę jest. W tej udawanej można pokochać jedynie męskie potrzeby i wyobrażenia, spróbować, znudzić się i ...zapomnieć.

Udanych łowów i sprytnych strategii dziewczyny ;)

Ala S.