poniedziałek, 13 marca 2017

12 oznak, że to nie jest facet dla Ciebie!

Umawiasz się z facetem, który może i jest miły, ale nie szaleje za tobą. Wciąż musisz szukać sposobu, żeby go „rozszyfrować” i znaleźć drogę do jego serca. Albo nawet powtarza, że cię lubi, ale ciągle musisz się do niego dostosowywać, bo on jakoś nie chce pogodzić się z tym, że jesteś taka, jaka jesteś i taką powinien cię kochać i szanować.

Jeżeli tak, to powinnaś wziąć pod uwagę moją sugestię, że oto tracisz czas z kimś, komu na tobie nie zależy!


Stan zakochania pozbawia nas instynktu samozachowawczego. Jesteśmy gotowe zrobić niemal wszystko, żeby zasłużyć sobie na miłość naszego wybranka. Przymykamy oczy, na jego „drobne” wybryki i wierzymy głęboko, że dzięki naszej miłości wszystko się jakoś ułoży.

Nie ma gorszej strategii drogie panie. Jeżeli ktoś zachowuje się na początku nie fair, to później będzie już tylko gorzej. 
A prawda o facetach jest bardzo prosta: jeżeli mu na tobie zależy, to będzie miał dla ciebie czas, będzie dzwonił do ciebie, polubi twoje koleżanki, będą go bawiły twoje dowcipy, nie będzie uważał, że jesteś za gruba, za chuda, za skąpa, za rozrzutna, za gadatliwa, za smutna.
Dlatego, jeżeli chciałabyś mieć fajnego faceta, to sobie takiego poszukaj. A takich, którym na tobie nie zależy, odstawiaj na boczny tor, tak szybko, jak to tylko możliwe.


Oczywiście jest masa kobiet, które skutecznie marnują sobie życie na poszukiwaniach pod grubą skórą bijącego serca. Jeżeli i taki jest plan twojego życia: proszę bardzo. Jeżeli jednak czasami masz ochotę na miłość, szacunek i czułość, przeczytaj, jakie zachowania twojego partnera powinny włączyć czerwone światło w twojej głowie i jak najszybciej powiedz stop toksycznej znajomości. 


1 – Nie wspiera cię i nie szanuje twojego zdania 
Kiedy spotykacie się z rodziną, czy ze znajomymi, potrafi stać obok i biernie wysłuchiwać, jak jakaś osoba, albo nawet grupka osób atakuje cię i na siłę przekonuje do zmiany twojego zdania. Jest jeszcze gorsza wersja braku poparcia: nie tylko twój facet cię nie wspiera, ale jeszcze dołącza się do atakujących osób! Zapomnij o nim. Nie twierdzimy, że twój partner powinien zawsze dzielić z tobą poglądy. Jednak w sytuacji, kiedy widzi, że jesteś celem ataku, powinien przynajmniej spróbować rozładować atmosferę albo najzwyczajniej zabrać cię stamtąd!


2 – Podobają mu się inne kobiety 
Jeżeli raz na jakiś czas obejrzy się na ulicy za inną, nic wam się nie stanie. Gorzej, jeśli pomimo związku z tobą, nie wyszedł z roli „łowcy” i masz wrażenie, że jego uwaga wciąż niebezpiecznie rozchodzi się na boki. Nawet jeżeli będzie cię zapewniał, że to nic takiego, pamiętaj – zazdrość i pytania „co ona ma takiego, czego ja nie mam” będą skutecznie podtruwać twoje samopoczucie.


3 – Okłamuje cię
Nawet w podstawowych sprawach. Powiedział, że zostanie dłużej w pracy, tymczasem okazało się, że poszedł z kolegą na piwo. Unikanie mówienia prawdy w sytuacjach, które tego absolutnie nie wymagają, wróży tylko i wyłącznie kłopoty. Nawet sobie nie wyobrażasz ile energii stracisz na zastanawianie się, czy tym razem jest tam gdzie miał być, z tym, z kim miał być i czy na pewno robią, to co mieli robić. Zaufanie to podstawa.


4 – Krytykuje cię
Zawsze coś się znajdzie. A to się za mocno umalowałaś, zaśmiałaś z czegoś, co jego zdaniem nie było zabawne, przytyłaś, schudłaś, za dużo wydałaś na buty, masz dziwne koleżanki, rozgotowałaś makaron… Czy naprawdę resztę swojego życia chcesz spędzić na wysłuchiwaniu codziennej listy rzeczy, które zrobiłaś „nie tak”? A może dla odmiany poszukaj sobie kogoś, komu po prostu spodobasz się właśnie taka, jaka jesteś.


5 – Znika bez słowa na kilka dni 
Spotykacie się już miesiąc, a on nagle znika na tydzień. Nie odbiera telefonu, nie odpowiada na maile. Potem jak gdyby nigdy nic informuje cię, że jego mama zachorowała i musiał nagle wyjechać. Naprawdę wierzysz, że nie znalazł nawet minuty na napisanie sms-a? Jeżeli pozwala sobie na takie zachowanie, to znaczy, że cię lekceważy. Nic dobrego z tego już dla ciebie nie wyniknie.


6 – Atakuje cię 
I nie mam na myśli przemocy fizycznej. Jeżeli potrafi bez powodu złośliwie cię skomentować, obrazić albo zranić, nie angażuj się. Związek powinien być oparty na szacunku, również do samej siebie. Słuchanie na każdym kroku złośliwych przytyków na pewno temu nie sprzyja.


7 – Poucza cię 
Sprawia, że znowu czujesz się jak 9-latka. Mówi ci, jak powinnaś usiąść, przypomina o trzymaniu ręki na stole w trakcie jedzenia i założeniu ciepłych majtek, bo zimno. To już dawno przekroczyło granice opiekuńczości. Nawet kubek z herbatą masz stawiać tu, gdzie on uważa to za stosowne. O prowadzeniu samochodu nawet nie wspominamy.


8 – Jest uzależniony 
Od alkoholu, narkotyków, seksu? Cokolwiek by to nie było, zawsze będzie stało na pierwszy miejscu, daleko przed tobą. Zanim zdeklarujesz się mu pomóc wyjść z nałogu zastanów się, czy jesteś gotowa na taką drogę. To bardzo duża odpowiedzialność i nie ukrywajmy – poświęcenie. Życie zna niewiele happy end-ów w takich sytuacjach.


9 – Jest nieuczciwy 
Co prawda sama go jeszcze nie złapałaś na kłamstwie, ale wiesz, że nie zawsze fair postępuję wobec innych ludzi. Jeżeli ma tendencje do chodzenia w życiu na skróty, możesz być pewna, że wcześniej czy później odbije się to na tobie. Albo skończy się na spłacaniu jego długów, albo tłumaczeniu wszystkim wokół, że to dobry chłopak, tylko…


10 – Kontroluje cię i rozlicza
Ze spotkania z przyjaciółką masz wrócić przed 22-gą. Kiedy już wyjdziesz z domu, odbierasz telefony z pytaniami: gdzie jesteście, co robicie i czy aby na pewno nie ma w pobliżu żadnych facetów. Zakupy w sobotę trwały aż 6 godzin?! Niemożliwe, na pewno robiłaś jeszcze coś innego. Niektórzy faceci rekompensują sobie nieradzenie z własnymi emocjami, nadmiernie kontrolując i ograniczając swoje partnerki. To chore. Kobieto, już dawno jesteś dorosła i niezależna. Nie masz ochoty na partnera, który też to zauważy i doceni?


11 – Żyje w kulcie swojej eks 
Jeżeli co chwila słyszysz, jak że A. robiła to inaczej, tu byli, a tu chcieli pojechać. Dostałaś od niego perfumy, których ona używała, w komputerze ciągle trzyma folder z ich wspólnymi zdjęciami podpisany „ukochana” – nawet się nie zastanawiaj! Możesz stanąć na rzęsach, a i tak jej nigdy nie dorównasz. Oczywiście w jego mniemaniu.


12 – Kocha swoją mamusię 
„Najbardziej na świecie” dodajmy, żeby już wszystko było jasne. W związku z tym, nie masz szans na sobotni przedpołudniowy wspólny seans w kinie, bo wtedy on ZAWSZE pomaga mamie robić zakupy, a w niedzielę zapomnij o romantycznych spacerkach, dopóki ukochany nie zje rodzinnego obiadku przygotowanego osobiście przez największy talent kulinarny na świecie – jego mamusię. Jej telefony i prośby zawsze są pierwsze na liście jego priorytetów. Twoje potrzeby mają niewielkie szanse, żeby wcisnąć przed sprawy, o których załatwienie właśnie poprosiła mamusia. W tym układzie możesz być tylko piątym kołem u wozu. I to tylko, o tyle, o ile pozwoli mu na to jego mama.